Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednodenní výlety 2018

Jednodenní výlety ČR

 

 

12.5. Tábor – Jindřichův Hradec – Třeboň

Tento výlet malebnými jihočeskými městy bude především pro milovníky sladkých laskomin. Nejprve navštívíme v táboře muzeum čokolády. Po jeho prohlídce si prohlédneme v Jindřichově Hradci centrum svatého Floriána s unikátní vodní show.

Nakonec v Třeboni navštívíme expozici Třeboň v marcipánu, kde si budete moci prohlédnout výjevy z historie Třeboně, vytvořené z marcipánu. I tady je součástí expozice výborná kavárna a dílnička, kde si budete moci vyrobit vlastnoruční výtvor.

Cena: 750 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo minibusem, průvodce, vstupné do muzea čokolády v Táboře a do expozice Třeboň v marcipánu, průvodce

 

14.7. Borůvkobraní Borovany

Každoročně v polovině července se v tomto malebném jihočeském městě koná slavnost věnovaná touto výbornému lesnímu ovoci, letos už počtrnácté.  Slavnosti budou opět probíhat v areálu kláštera. Nádvoří bude patřit řemeslnému jarmarku, ukázkám výroby rukodělných výrobků a v případě přízně počasí i kulturnímu programu. Na plácku u kašny jsou naplánována vystoupení písničkářů z Čech i Moravy, kejklířů a klaunů, folklorních souborů a workshop bubnování na africké bubínky.

Cena: 740 Kč, děti a senioři nad 70 let 660 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, vstupné na slavnosti

 

12.10. Vratislavice a Mladá Boleslav

Pokud vás zajímá nejen historie, ale i současnost automobilového průmyslu v Čechách, jste na správném místě.

Nejprve si ve Vratislavicích prohlédneme rodný dům vynikajícího automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho společně s interaktivním muzeem.

Poté se zastavíme leteckém muzeu Metoděje Vlacha, kde uvidíte fukční stroje z počátku minulého století.

Odpoledne pak navštívíme Škoda Auto muzeum v Mladé Boleslavi a výrobní závod včetně depozitáře, kde uvidíte prototypy vozidel, které se do výroby nedostaly.

Vstupné do výrobního závodu je možný jen pro osoby starší 10 let.

Cena: 990 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo minibusem, vstupy do navštívených objektů:

muzeum Vratislavice, letecké muzeum, Škoda Auto muzeum a výrobní prostory

 

17.11. Jabkancová pouť Česká Třebová

Najdeme  ji u kaple svaté Kateřiny, nejstarší stavby ve městě a současně jediné dochované románské rotundy ve východních Čechách. Jméno dostala podle místní kulinářské speciality: jabkanců, což jsou bramborové placky plněné tvarohem a sypané cukrem. Brambory jsou tou dobou ve „správné kondici“, takže si budeme moci dopřát skvělý gastronomický zážitek.

Cena: 890 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo minibusem, průvodce

 

Jednodenní výlety zahraničí

 

 

29.4.,5.10.,16.11. Bad Birnbach

Koupání v termálních lázních v údolí řeky Rottal. Několik bazénů s termální léčivou vodou vám udělá dobře nejen fyzicky, ale i psychicky. Kousek od Vás, mezi řekami Dunaj, Rott a Inn pramení z nitra země neúnavně po více než 40 let horký termální pramen. Přímo na tomto místě se nachází lázně Bad Birnbach, které si získaly mezi ostatními lázeňskými městy pověst „venkovských lázní“.
A uprostřed této harmonie tryská až 70°C horký léčivý pramen, využívaný v 31 termálních bazénech. V těchto venkovních bazénech si hosté mohou po celý rok užívat vodu o teplotě 26–40°C a přitom se kochat výhledem na louky kolem řeky Rott na jihu a na kopcovitou krajinu obklopující vesnici. Při cvičení v termální vodě doplňuje tělo i mysl nové síly a srdeční a oběhové funkce se citelně zlepšují. Účinek léčivých vod je vědecky prokázán a znamenitě se hodí k léčbě onemocnění páteře a kloubů.

Termíny jsou zvoleny tak, abychom využili zvýhodněné nabídky vstupného (v dubnu a v srpnu máme za cenu 3 hodinového vstupu vstup celodenní, v listopadu je celodenní cstup take za speciální cenu.

Cena: 980 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, průvodce, celodenní vstupenka do termálního areálu

 

26.5. Osvětim nebo 26.5.-27.5.

Tento neblaze proslulý koncentrační tábor v Polsku navštívíme jak jako jednodenní akci (s odjezdem a příjezdem o půlnoci, na žádost zájemců),

tak i jako dvoudenní akci spojenou s prohlídkou nejkrásnějšího polského města Krakov.

Cena: 1690 Kč, s noclehem a návštěvou Krakova 2990 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, průvodce, u dvoudenní akce navíc 1 x nocleh v hotelu se snídaní

 

25.8. Churpfalzpark Loifling

Nejbližší zábavní park v Loiflingu (mezi městy Cham a Straubing), pyšnící se nejen mnoha atrakcemi, ale také krásnou květinovou výzdobou,se chystáme navštívit po mnoha letech. Pojeďte se i vy s dětmi přesvědčit, že zábavní park      o rozloze 200 tisíc metrů čtverečních, který je převážně uspořádán jako zahradní výstava, stojí za návštěvu. Zahrada má v létě 1 milion květin. Dále je zde 8 tisíc metrů čtverečních velká vřesová, jiřinová a anglická zahrada s více než 50 tisíci jiřinami, které jsou uspořádány do květinových obrazců. Nezapomeňte si přibalit plavky, je zde i velká vodní oáza. A samozřejmě několik desítek atrakcí. Mia, jiřinková víla se v Churpfzparku teší na vaši návštěvu.

Cena: 890 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, průvodce, celodenní vstupenka do parku

 

28.4., 28.9.. Bayern park

Užijte si skvělé dobrodružství s celou rodinou. Čeká na vás více než 80 atrakcí.

Od bláznivé jízdy na horské dráze, přes vodní dráhy, po poklidné jízdy parníčkem

nebo mírně se točícími kabinkami. Na své si přijdou jak malé děti, tak ty odrostlejší.

Dokonale se vyřádíte i na bobové dráze, skluzavkách slaňovací věži, trampolínách,

Žabí dráze, lochnesce, jízdě na pneumatice, houpací lodi, šplhací hoře …

V jarním termínu všechny děti do 13 let, které měly narozeniny v období, kdy byl park zavřen (od 16.10. do 23.3.), mají po předložení dokladu s datem narození vstup zdarma (cestují tedy jen za cenu dopravy 490 Kč).

V zářijovém termínu je seniorský den, osoby nad 60 let mají zlevněný vstup a kávu se zákuskem zdarma.

Cena 1150 Kč – osoba nad 140 cm výšky, 1070 Kč – osoba od 100 do 140 cm výšky,

490 Kč – dítě do 100 cm výšky. U platící skupiny nad 20 osob cena 1030 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, celodenní vstupenka, průvodce

 

 

28.9. Legoland

Pojeďte vyzkoušet všechny atrakce německého Legolandu u Günzburgu

tentokrát v termínech, kdy je v SRN pracovní den a u nás svátek.

Zdaleka by neměly být takové fronty u atrakcí, jako při naší květnové návštěvě v roce 2016.

Kromě známých atrakcí na vás nově čeká Lego Ninjago World s interaktivním 4 D jízdním zážitkem a mnoho dalších Ninja dobrodružství. Navíc v zářijovém termínu se koná Český den ! Atrakce, které kvůli jazykové bariéře nebývají využívány, budou tento den také v českém jazyce, Například jízda vláčkem LEGOLAND Express, prohlídka továrny LEGO Fabrik nebo kurs pro malé řidiče v Hyundai LEGOLAND Fahrschule.

Cena: 1390 Kč

* doprava zájezdovým autobusem, celodenní vstupenka, průvodce

 

20.10. Mnichov – od fotbalu k létání

Nejprve si v bavorské metropoli prohlédneme Allianz Arenu – supermoderní fotbalový stadion, který už během své krátké historie zažil mnoho sportovních bitev a slavných vítězství. Poté se přesuneme k další známé stavbě a prohlédneme si muzeum známé automobilky BMW. A vrcholem našeho putování bude prohlídka mnichovského letiště.

Cena: 1650 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo minibusem, vstupné do navštívených objektů

 

17.11. Therme Erding – nejen skluzavkový ráj

Obrovský komplex lázní nedaleko mnichovského letiště láká nejen na více než 2500 m tobogánů a skluzavek, ale od léta 2014 také na bazén s umělým vlnobitím (který se rozkládá u hotelu Victory).

Ten je obklopen nejen spoustou lehátek, ale také třemi stovkami pravých tropických palem. Termální pramen vyvěrá z hloubky 2350 metrů a má teplotu      63 °C.

Státem uznaný léčivý účinek přinese tato voda všem, kdo má potíže s klouby, páteří, revmatem, kožními nemocemi a poúrazovými stavy. Lázně ročně navštíví přes 10 miliónů návštěvníků a patří mezi 50 nejvýznamnějších bavorských turistických cílů.

O víkendech zde nebývá k hnutí, návštěvy proto směřujeme do dnů, kdy je u nás volno a v Německu se pracuje. Od tohoto roku i s ohledem na požadavky účastníků budeme mít v lázních celodenní pobyt, abyste si ho mohli dokonale užít.

Cena: 750 Kč (+ celodenní vstupné 31 EUR)

* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce

 

26.8., 21.12. Sonnentor Sprögnitz

Cílem tohoto výletu bude mateřská firma Sonnentor v Dolním Rakousku.

Kromě exkurze „za kulisy“ si prohlédneme netradiční vánoční trh a dostaneme balíček jejich slavnostního „novoročního čaje“.

Letní termín bude spojen s projížďkou lodí po Dunaji v malebném údolí Wachau

Cena 890 Kč, letní termín 1090 Kč + jízdné lodí

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, vstupné na exkurzi