Jdi na obsah Jdi na menu
 


lyže Francie, Superdévoluy

 

 

SuperDévoluy (1470 až 2510 m n. m)

 

 

 

Jeden masiv (le Dévoluy, kterému vévodí ve výšce 2709 m vrchol Pic de Bure), dvě střediska (SuperDévoluy a La Joue du Loup), téměř 100 km sjezdovek, široce otevřený prostor s nádhernými výhledy.  Sem jsme poprvé v březnu 1996 přijeli s prvním zájezdem do francouzských Alp. Čekalo nás překvapení už v údolí, když ještě pár desítek kilometrů před střediskem nebyly ani stopy po sněhu      a vypadalo to spíše na turistiku mezi záplavou jarních květin. Jakmile jsme ale před závěrečným stoupáním ze Saint Etienne en Dévoluy zahlédli zasněžený Pic de Bure, bylo vyhráno. m_p3180128.jpgUžili jsme si do té doby nepoznané lyžování na širokých "manšestrech". Dlouhatánské sjezdy z le Sommarel. "Střechu, Buben, Václavák" - tak jsme si počeštili     ty naše největší  sjezdařské lahůdky. Černé sjezdovky La Piera a Pied du Mur byly zase výzvou pro ty, kteří si chtěli sáhnout téměř až na dno.

 

 

 

Od těch dob se toho dost změnilo. Především byly vybudovány nové  sedačkové lanovky. Šestisedačková La Festoure, další sedačka    Le Pelourenq z údolí a telemix Le Fontettes z La Joue du Loup určitě velmi zrychlily odbavení lyžařů a udělaly toto středisko ještě atraktivnější.   V obou údolích vyrostly také nové rezidence.               Ty nejoblíbenější mezi našimi klienty ale zůstávají ty nejblíže situované u sjezdovek: Du Bois d Aurouze, Les Issarts a Plein Sud.

I v této sezóně je možné vyzvednout Vaše skipasy přímo v ubytovací agentuře společně s klíči od apartmánů. Stále vychází nalyžovaný kilometr cenově velmi zajímavě, obzvlášť vezmete - li v potaz,  že bydlíte přímo pod sjezdovkami. Rezidence Chalet de Super D  a Toits du Dévoluy - Chaumettes  je maximálně 200 až 300 m od vleků, původní rezidence Du Bois d Aurouze, Les Issarts a Plein Sud jsou vzdáleny 50 m od lanovek.

Ceny ubytování  (viz tabulka)

Superdevoluy2017.xls

 

Platba na místě: pobytová taxa: osoby nad 18 let 0,75 až 1,10 EUR za noc

 

ložní prádlo (je možné mít vlastní) 9 EUR za osobu, 13 EUR za dvojpostel

Vratná kauce 300 EUR (skládá se formou bankovní karty nebo bankovního šeku)

Ceny skipasů: 4824 Kč osoby nad 12 let na 6 dní, 3862 Kč děti od 5 do 12 let a senioři nad 65 let.

Dítě do 4,99 let a dospělý nad 75 let skipas zdarma !

Věk účastníka je nutné prokázat průkazem totožnosti a musí být do posledního dne pobytu (například dítě do 5 let nesmí dosáhnout dříve než v den odjezdu).

 

 

Fotografie ze SuperDévoluy najdete ve složce Fotoalbum.

 

m_p3220328.jpg

To není slavná "děravá" skála v Tignes, tato je opravdu  v SuperDévoluy.

Víte, kde ji najdete ?