Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vícedenní tuzemské poznávací zájezdy 2017

22.4.-23.4. - 21. Festival otevřených sklepů - Jaro na Mutěnsku

Mutěnice, Hovorany, Šardice, Čejč, Terezín

Mutěnsko jako součást vinařské podoblasti Slovácko tvoří přechod mezi severními a jižními podoblastmi pěstování révy vinné na Moravě. Teplý a suchý kraj v údolí řeky Kyjovky přeje odrůdám Rulandské bile a Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín a Müller Thurgau, v posledních letech se rozšířilo pěstování Chardonnay. Na menších plochách modrých odrůd převládá Modrý Portugal, Frankovka a Svatovavřinecké.

Výše polopžené vinice a jižních svazích zvlněného terénu, kde již není tolik patrný vliv teplého proudění, tady dávají plná vína se svěžím charakterem, jemnou kyselinou a výrazným odrůdovým aroma. Přijďte si užít folklórní Slovácko a poznejte vřelé mutěnské vinaře.

Cena: 2222 Kč

* 1 x ubytování, doprava zájezdovým mikrobusem, vstupenka na festival

 

8.8.-11.8. Malebné Beskydy

Moravskoslezské Beskydy jsou významná turistická oblast, tvořící severní hranici s Polskem a východní hranici se Slovenskem.

Během našeho putování navštívíme nejvýznamnější letoviska: Rožnov pod Radhoštěm s jeho slavným skanzenem, Pustevny, rodiště Jiřího Rašky Frenštát pod Radhoštěm,  

Hrob Maryčky Magdonové v Pražmu, hrobky portášů ve Valašské Bystřici, Bílou, Ostravici, Čeladnou, Palackého rodiště Hodslavice, Kořivnici, Štramberk, Janáčkovy Hukvaldy …

Cena: 4730 Kč

* 3 x ubytování se snídaní v hotelu s bazénem, doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce

 

13.8.-14.8. Kouzelná místa českomoravského pomezí

Ráno odjezd, zastávka na kávu za Prahou a po 260 km první prohlídka ve Žďáru nad Sázavou, proslulý poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře (památka UNESCO).
Po obědě přejezd do oblasti Moravského krasu, zde návštěva Punkevní jeskyně s projížďkou na lodičkách (musí se objednávat hodně dopředu !!!), poté výjezd lanovkou a pohled shora do Macochy (z Punkevních jeskyní uvidíme její dno). Buď sjezd lanovkou nebo lehká turistika dolů.

Poté ještě návštěva nádherného barokního kostela od Santiniho v obci Křtiny.
Po večeři nocleh ve Svitavách.
Po snídani Svitavy a Polička (město obehnané hradbami, částečně přístupnými), po obědě v restauraci U Zběhlíka (nutné dopředu včas rezervovat !) a renesanční zámek v Litomyšli .

Cena: 2290 Kč, děti 2080 Kč

* 1 x ubytování, doprava zájezdovým mikrobusem, průvodce, vstupné do navštívených památek (kostel na Zelené Hoře, Punkevní jeskyně, vláček a lanovka, hradby v Poličce, zámek v Litomyšli)