Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vícedenní zahraniční poznávací zájezdy 2017

14.4.-15.4. a 21.10.-22.10.Vídeň – výstavy k 300. výročí narození Marie Terezie

Tento rok je to už 300 let od narození císařovny Marie Terezie. Velká výstava k tomuto jubileu bude v jejím letním sídle – na zámku Schönbrunn. Zde se výstava jmenuje Dámská síla a životní radosti. V Hofmobiliendepot pak je k vidění výstava Rodina a odkaz.  V podzimním termínu bude navíc výstava v Umělecko – historickém muzeu, věnovaná největšímu malíři vlámského baroka Peteru Paulu Rubensovi.

Kromě uvedených výstav váš čeká samozřejmě také prohlídka historického centra, projížďka po Ringu, návštěva některé z vyhlášených kaváren i komentovaná prohlídka světoznámé Státní opery. A abychom neztráceli čas přejezdy, budeme bydlet přímo ve Vídni.

Cena: 2490 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, 1 x nocleh se snídaní v hotelu, průvodce

 

29.4.-1.5. Hamburg – nejen za nejlepším světovým muzeem miniatur

V severoněmecké metropoli navštívíme mimo historické centrum především muzeum miniatur Miniatur Wunderland, v němž najdeme největší modelovou železnici na světě.

V loňském roce bylo zvoleno zahraničními turisty jako nejvýznamnější německá turistická atrakce. V prosinci 2016 přivítali už patnáctimiliontého návštěvníka.  Vzniklo v roce 2002 a na zcela funkčním modelu byly odpracovány statisíce hodin. Vstupenky je žádoucí dlouho dopředu rezervovat.

Cestou zpět si prohlédneme Weltvogelpark (světový ptačí park), nejvýznamnější ptačí ZOO na světě, v níž na ploše 24 hektarů uvidíme 4000 ptáků v 650 druzích.

Cena: 3490 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, 1 x nocleh se snídaní v hotelu, průvodce

 

6.5.-7.5. IGA Berlín – mezinárodní zahradnická výstava

Poprvé se v Berlíně koná mezinárodní zahradnická výstava, která je největším zahradním festivalem v Německu. Od poloviny dubna do poloviny října se můžete přesvědčit, že německá metropole je zelené inovativní město pro hodnotný život. Srdcem výstavy budou dnes již existující mezinárodně známé zahrady světa se zahradním uměním Asie, Blízkého východu a Evropy. Těchto devět zahrad bude doplněno dalšími tradičními i současnými zahradami, například anglickou krajinnou zahradou nebo vodní zahradou s vodními hrami.

Při příležitosti výstavy vznikne v Berlíně první kabinková lanovka jako bezbariérový dopravní prostředek od hlavního vchodu na výstavu na 102 m vysoký Kienberg do blízkosti budoucí stavby rozhledny Wolkenhain.

Během 186 dnů výstavy čeká na návštěvníky více než dva tisíce kulturních představení,

Od klasických koncertů, přes cirkusová vystoupení, po divadelní a taneční představení a výstavy. Více se dozvíte na www.iga-berlin-2017.de

Cena: 2990 Kč

* doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, 1 x nocleh se snídaní v *** hotelu, celodenní vstupenka na výstavu,  průvodce

 

13.5.-14.5. Wroclaw – tak trochu německé české město v Polsku                                           

V ranních hodinách odjezd z ČR, zastávka v Klodzku, prohlídka města s průvodcem, uvidíte Staré Město, Baziliku Panny Marie, kde se nachází hrobka Arnošta z  Pardubic, tzv. Malý Karlův Most. Poté přejezd do  Wroclawi, odpoledne prohlídka historického jádra města s  průvodcem, Dómský ostrov s  mnoha nádhernými kostely, Tržnice, Univerzita, Jatki, Hlavní náměstí (Rynek), kde budete moct obdivovat pestrobarevné štítové domy, z nichž jsou nejznámější domy pojmenované Jeníček a Mařenka. Náměstí dominuje radnice, v jejích sklepeních se nachází nejstarší pivnice v  Polsku, tzv. Pivnice Swídnická. Zájemci mohou navštívit Sky Tower – 212 m vysoký nejvyšší polský mrakodrap, z jehož 49. patra máte celou Wroclaw jako na dlani. Ubytování v hotelu nedaleko centra a pro zájemce večerní Wroclaw.

Druhý den po snídani dokončení prohlídky Wroclawi. Po poledni přejezd do starobylého města Swídnice, rodiště třetí manželky Karla IV., prohlídka historické části města a největšího hrázděného kostela v Evropě, evangelického Kostela Míru s unikátním barokním interiérem (od roku 2001 památka UNESCO). V podvečer odjezd do ČR.

Cena: 2190 Kč

*doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, 1 x nocleh se snídaní v hotelu, průvodce

 

2.7.-11.7. Provence a Camarque

1. den  odpoledne odjezd z Přeštic, přes Plzeň, Rozvadov, Regensburg, Lindau

2. den  dojezd jsme přes Ženevu, Annecy do místa ubytování

 

3. den  levandulové slavnosti ve Ferassieres (trefíme – li se do termínu konání), poté jsme přejezd do Sault a následně průjezd údolím – kaňonem říčky Nesque

 

4. den Isle sur la Sorque, potom přejezd do Fontaine de Vaucluse a prohlídka jedné z nejhezčích vesnic ve Francii – Gordes. Odtud do kláštera Senanque a den zakončíme turistikou v provensálském Coloradu u městečka Rustrel.

 

5. den navštívíme metropoli Provence, město Marseille. Nejprve turistickým vláčkem dojedeme ke katedrále Notre – Dame de la Garde, poté lodí na ostrov If.       Pak se pojedeme autobusem vykoupat v moři. Večer se ještě projedeme metrem, tramvají, a na ruském kole. Vše absolvujeme na city pas. Návrat v nočních hodinách.

 

6. den dopoledne volno, po relaxaci v bazénu a obědě vyjedeme na horu Mont Ventoux (1912 m) a po sjezdu z ní si prohlédneme Bedoin.

 

7. den ráno se nejprve vydáme do Avignonu, poté přejedeme do střediska oblasti Camarque Saintes Maries de la Mer. Po projížďce lodí Tiki III po malé Rhoně (Petite Rhone) se vykoupeme opět v moři, studenějším než v Marseille (Rhona pramení ve švýcarských Alpách, proto je moře zde studenější). Cestou zpět ještě navštívíme Arles – město Vincenta van Gogha.

 

8. den dopoledne pojedeme na ochutnávku a na trh v Carpentras, odpoledne navštívíme hrad a muzeum vína v Chateauneuf du Pape – opět s ochutnávkou.

 

9. den cestou domů navštívíme slavnost melounů a abrivado v Cavaillonu (trefíme – li se do termínu konání), případně volný program. Tranzit domů.

10. den Pokračování tranzitu přes Grenoble, Ženevu, Basilej, Karlsruhe a Rozvadov.

 

Ubytování: prázdninový dům s bazénem v oblasti Carpentras/Mont Ventoux

s možností vaření pro 10 osob

Cena: 10490 Kč

* doprava zájezdovým mikrobusem, 7 x ubytování, průvodce

 

15.7.-22.7. Tyrolsko s výlety

Sobota  Pěší procházka z Brandau do Kapplu.

Neděle Výjezd lanovkou Diasbahn do 1800 m nad mořem a odtud pěšky na Niederelbehütte 2310 m n. m., zpět přes Kappl, odtud busem do Brandau.

Pondělí  Výjezd busem po Silvretta Hochalpenstrasse na Bielerhöhe 2037 m n. m.,

krátká procházka po hrázi přehrady Silvretta Stausee. Odpoledne přejezd do Wirlu a výjezd lanovkou Birkhahnkopf, zde krátká procházka. Na závěr dne koupání v krytém bazénu v Galtüru.

Úterý  Lanovkový výlet z Ischglu do švýcarského Samnaun pěti lanovkami přes 2753 m n. m. . Zpět stejnou cestou, v Ischglu pak koupání v krytém bazénu v Silvretta Center.

Středa  Dopoledne výlet do Landecku busem, procházka pěšky k hradu a do centra, odpoledne návštěva muzea Alpinarium v Galtüru a na závěr koupání v krytém bazénu.

Čtvrtek  Ráno busem do See, odtud lanovkou na Medrigalm a pěšky na Verzing Alm,

Zde za příplatek ochutnávka mléčných výrobků z místní produkce (mléko, sýrové prkénko).

Odpoledne výjezd lanovkou z Kapplu na Alpe Dias a procházka po Sunny        Mountain. Poté výlet autem do Itálie (Reschensee, Vinschgau, Curon).

Pátek   Dopoledne přejezd busem do Ischglu, výjezd lanovkou do 2753 m n. m. a

za nádherného počasí výšlap na 2872 m n. m. na Breispitz. Poté návrat, sjezd lanovkou do Idalp a přechod odtud přes visuté mosty do Ischglu.

Sobota Dopoledne cestou domů zastávka na nákupy v Landecku  a v Samnaun). Poté přejezd přes hraniční přechod Martina a průsmyk Flüelapass (2389 m n. m.) přes Davos do Vaduzu (hlavní město Lichtenštejnska). Cestou domů ještě ochlazovací zastávka u Bodamského jezera.

Cena: 6740 Kč

* 7 x ubytování v apartmánu, dvoulůžkové ložnice s vlastní sprchou, WC a TV, doprava mikrobusem pro 9 osob, lanovky v oblasti, doprava autobusem i vstupy do bazénů a vybraných muzeí, průvodce

 

17.8.-20.8. Termální lázně ve Štýrsku – 3 noci, 3 termály, 3 výletní cíle

1. den  Příjezd a uvolnění v Bad Waltersdorf.  Příjezd ve 13 hodin do **** hotelu. Oběd v rámci polopenze a obsazení pokojů. V 15 hodin odjezd do termálních lázní Bad Waltersdorf, zde vstup od 16 hodin.
 

2. den Čokoládovna Zotter a termály klidu Bad Gleichenberg

Po vydatné snídani pojedeme na exkurzi do čokoládové manufaktury Zotter v Riegersburgu. Při atraktivní dopolední prohlídce od 9,15 hodin získáte vhled do vysokého umění výroby čokolády. Podle chuti zde můžete ochutnávat nesčetné druhy čokolády. Poté přejedeme idylickou vulkanickou krajinou do nově vybudovaných termálů v Bad Gleichenbergu. Zde budeme mít celodenní koupání. Po návratu na hotel večeře.

 

3. den Jihoštýrská vinná cesta a parkové termály Bad Radkersburg

Tento den objevíte krajinný a kulinární poklad: jihoštýrskou vinnou cestu.

Projedem mírně kopcovitou krajinu a po příjezdu do vinotéky v Klöch bezplatně ochutnáte nejlepší štýrská vína. V poledne si dáme typickou štýrskou svačinu (za příplatek) v původním lokálu. V Parktherme Bad Radkersburg poté absolvujeme tříhodinové koupání. Po návratu do hotelu večeře.

 

4. den Štýrský Hradec a cesta domů

Po snídani si prohlédneme hlavní město spolkové země Štýrsko – Graz.

Projdeme si historivké centrum a návštívíme take symbol města – hodinovou věž na

Zámecké hoře, která je v nadmořské výšce 500 metrů – dosažitelná pěšky, výtahem nebo zubačkou. Odtud se potěšíme dechberoucím výhledem přes “moře červených střech”.

Poté přejezd domů.

Cena: 8490 Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj 1220 Kč

* 3 noci ve 4 * hotelu, 3 x snídaně formou švédského stolu, 1 x 3 chodový oběd,

2 x 3 chodovou večeři, 1 x večerní vstup do Bad Waltersdorf, 1 x prohlídka a ochutnávka v čokoládové manufaktuře Zotter, 1 x celodenní vstup v Bad Gleichenberg, 1 x ochutnávka vína ve vinotéce na jihoštýrské vinné cestě, 1 x 3 hodinový vstup do Bad Radkersburg

 

 

8.9.-10.9. Za ryzlinkem na Moselu

V tomto zájezdu navštívíme střední Moselu. Tato německá řeka se u Koblence vlévá do Rýna. Nejprve navštívíme Trier, kde absolvujeme procházku historickým centrem. Poté Neumagen – Dhron, nejstarší německou vinařskou obec, kde se ještě před ochutnávkou projdeme s vinařem mezi vinicemi.

Po noclehu navštívíme zříceninu hradu s pěkným výhledem na vinařské město Bernkastel – Kues: to má nejen velmi malebné náměstí (zde ochutnáme v útulné kavárně výborné Kusánovy koule) tvořené kašnou a hrázděnými domy, ale především vynikající bílá vína – ryzlinky.

Druhý den absolvujeme další ochutnávku v malebné obci Cochem, které vévodí středověký hrad. Na závěr našeho putování se třetí den svezeme lodí z Koblence

do St. Goarshausenu (předtím si můžeme ještě cestou prohlédnout exteriéry nebo i interiéry nejzachovalejšího německého hradu Burg Eltz), kde v oblasti středního Porýní proplujeme jednou z nejhezčích částí tohoto evropského veletoku, lemovanou mnoha romantickými hrady. Návrat v nočních hodinách.

Cena: 5990 Kč

* 2 x nocleh se snídaní – dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC, doprava zájezdovým busem, velká ochutnávka v Neumagen – Dhron, velká ochutnávka v Cochem, průvodce

21.9.-24.9. Mont Blanc a Matterhorn bez nočních přejezdů

Úvodní den přejedeme přes SRN a Švýcarsko a přenocujeme v Annemasse.

Po snídani přejedeme do Chamonix a prohlédneme si jeho centrum. Vyjedeme na Le Brévent (2567 m) nebo na Auguille du Midi (3842 m), odkud je nejhezčí pohled na Mont Blanc (4807 m), nejvyšší horu kontinentální Evropy. Návrat na ubytování.

Další den přejedeme do Täsche a vláčkem dojedeme do Zermattu. Zde vyjedeme buď na Gornergrat (3090 m), nebo na Klein Matterhorn (3820 m).

Z obou míst je skvělý výhled na nejkrásnější horu Švýcarska – Matterhorn (4478 m).

Po snídani přejezd do ČR, návrat v podvečerních hodinách.

Cena: 5990 Kč

*doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, 3 x nocleh v hotelu se snídaní, průvodce

 

7.10.-8.10. Rakousko, Poysdorf a Kamptal

První den po obědě v Mikulově se nejdříve projedeme na valníku traktoru mezi

poysdorfskými vinnými sklípky. Poté absolvujeme velkou komentovanou degustaci a „vinařskou svačinu“ ve vinařství, jehož součástí je i restaurace a 4 * hotel.

Druhý den po snídani navštívíme kittenberské zahrady, nebo Garten Tulln a poté budeme mít opět velkou degustaci ve vinařství ve Fels am Wagram. Zde si kromě vína můžete zakoupit také regionální produkty, především vynikající meruňkovou marmeládu. Obě degustace jsme v roce 2014 absolvovali a setkaly se s velmi kladným hodnocením, na degustaci ve Fels am Wagram jsme v roce 2015 úspěšně navázali.

Cena: 2890 Kč

* 1 x nocleh se snídaní v ČR, velká degustace s vinařskou svačinou (studený bufet) v Poysdorfu, velká degustace ve Fels am Wagram, doprava autobusem, průvodce