Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednodenní výlety 2019

*znamená cena obsahuje
30.3. Drážďany – mezinárodní výstava orchidejí 
Nejprve Vás převezeme k výstavišti, kde se koná mezinárodní výstava orchidejí “Orchideen Welt”, podívaná pro všechny jejich milovníky. Pěstitelé ze čtyř kontinentů vám ukážou přes 20000 rostlin a 100000 květů na ploše 5000 m2. Zájemci si je budou moci zakoupit nebo pouze obdivovat. V tomto termínu zde také probíhá největší a nejoblíbenější veletrh pro veřejnost - prodejní výstava zaměřená na nadcházející období jara a Velikonoc Dresdner Ostern.
V odpoledních hodinách vás autobus převeze do historického centra Drážďan. Známé památky jako Frauenkirche, Zwinger, Semperovu operu a další si budete moci prohlédnout individuálně nebo 
v případě zájmu s průvodcem.
Nebo se budete věnovat raději nákupům ? Můžete navštívit nejkrásnější mlékárnu na světě    s největším výběrem sýrů v Sasku, i irský řetězec diskontní módy Primark.
Cena: 890 Kč zahrnuje i vstupné na výstavu Dresdner Ostern
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce, vstupné na výstavu

26.4. Míšeň – den otevřených dveří v porcelánce
Na Dny otevřených dveří jsou dílny míšeňské manufaktury zpřístupněny pro veřejnost.
Na pracovištích točířů a formířů, bosířek, malířů na glazuru a pod glazuru zažijete dokonalost rukodělné výroby, tak charakteristickou pro jedinečnost míšeňského porcelánu.
Děti si mohou vyzkoušet modelování porcelánu a zúčastnit se v malířské škole soutěže           v malování.
Speciálně na Dny otevřených dveří Vás očekává celosvětově největší nabídka produktů MEISSEN,
které jsou synonymem pro vkusnou, královskou eleganci, legendární kvalitu bez kompromisů a prokazatelně trvalou hodnotu. Páteční termín bude pravděpodobně méně lidí než v sobotu.
Cena 760 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce
 
1.5.Velikonoční studny ve Franckém Švýcarsku
Při této akci opět zavítáme do Franckého Švýcarska, oblasti mezi Norimberkem, Bambergem a Bayreuthem. Zde absolvujeme okružní jízdu po krásně vyzdobených obecních studnách       a kašnách. Jednotlivé obce se předhánějí, která bude mít svoji studnu nejkrásnější.
Nazdobeno bývá několik set studní: od jednoduchých dekorací po více než 11 tisíc kraslic     na kašně v Bieberbachu, která je zapsána i v Guinessově knize rekordů, a kde naše putování tradičně zakončíme. Nezapomeneme ani na návštěvu obce Aufsess, kde v restauraci, patřící  k místnímu pivovaru, budete moci zakoupit tekutý dárek pro pány. Svátky jara jsou zde opravdu nádherné a každoročně lákají více návštěvníků. 
Cena: 899 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce
 
19.5. ZOO a delfinárium Norimberk
Náš nejtradičnější výlet jezdíme už více než 25 let !
Norimberská ZOO je velmi rozsáhlá. Má nejen pěkné prostředí, v němž se nachází,
ale také jediné delfinárium v jižním Německu. Na rozloze 63 hektarů ji obývá více než 2000 zvířat, zastupujících více než 300 druhů ze všech koutů planety.
Užijte si s vašimi dětmi výlet do jedné z nejhezčích německých ZOO.
Cena: 790 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce
 
31.8. Tulln – mezinárodní výstava květin a zahradnický veletrh
Na přelomu srpna a září se do rakouského Tullnu sjede 530 vystavovatelů z 10 zemí. V deseti pavilonech pod střechou a ve venkovní expozici na celkové ploše 85 tisíc čtverečních metrů zde budou prezentovat vše na téma zahrad a rostlin. V rámci veletrhu je možné vidět i největší evropskou výstavu květin s více než 200000 květy. Zde na vás čeká moře vůní, tvarů a barev.
Letos budou květinová aranžmá pod mottem „svět zvířat“. V rámci vstupenky můžete navštívit
i vedlejší tematické zahrady Garten Tulln.
Cena 1590 Kč, dítě do 6 let 990 Kč, dítě 6 až 15 let 1390 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce, vstupné na výstavu
 
5.10. ZOO Lipsko
Ačkoliv této zoologické zahradě je už 140 let, říká se jí ZOO budoucnosti. Se svými 26 hektary včetně 2 hektarů vodních ploch tvoří šest zážitkových světů. Podle generálního plánu rozvoje  je vytvořena tato koncepce, která se realizuje od roku 2000 a bude dokončena v roce 2022. Základní cíl je vytvořit pro zvířata prostředí maximálně kopírující přírodní podmínky bez pletiva a mříží. Nezbytné zábrany tvoří živé ploty, příkopy, sklo, téměř neviditelné elektrické ohradníky a vodní plochy. Nejprve byl vybudován v roce 2001 Pongoland pro lidoopy. Nejnákladnějším  a největším je Gondwanaland – obrovský tropický skleník, největší v Evropě, z roku 2011. Zde je návštěvníkům představeno 500 druhů rostlin a 140 druhů živočichů z tropů Jižní Ameriky. Další zážitkové světy jsou zeměpisně rozděleny – Asie, Afrika, Jižní Amerika. A poslední svět je Zahrada zakladatelů. Zde jsko pavilony slouží historické zrekonstruované budovy. Tady uvidíme koaly medvídkovité, velké kruhové akvárium pro žraloky, dále aligátory a tučnáky brýlaté. Už jste někdy viděli luskouna krátkoocasého ? Toho zde chovají v jediné evropské ZOO. V současnosti lipská ZOO chová okolo 9400 zvířat v 850 druzích a patří tak mezi nejpestřejší a nejbohatší zahrady v Evropě. Každoročně ji navštíví jeden a půl milionu návštěvníků.
Cena 1590 Kč, dítě od 6 do 16 let 1390 Kč, dítě do 6 let 990 Kč, rodina (2 dospělí a 2 děti od 6 do 16 let) 5290 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce, vstupné do ZOO