Jdi na obsah Jdi na menu

lyže Švýcarsko, Davos 2021

 

 

ŠVÝCARSKO - jarní lyžování

 

v Davosu

 

 

21.3.-27.3.2021 (v provozu všechny areály kromě Davos Pisha)

10.4.-16.4. 2021 (v provozu bude jen areál Davos Parsenn)

 

DAVOS - je švýcarská Mekka klasického lyžování a hokeje (Davos je každoročním pořadatelem Světového poháru v běhu na lyžích i slavného hokejového Spenglerova poháru). Je to absolutní legenda a dodnes špička švýcarského, evropského i světového zimního sportu, vysoká nadmořská výška pro lyžování až do 2.844 m n. m. je zárukou dokonalých sněhových podmínek a prašanu až do jarních měsíců. Davos a okolí nabízí přes 300 km sjezdovek a volných terénů ve skiareálech Pischa, Jakobshorn, Rinerhorn, Parsenn / Gotschna, Schatzalp/Strela a Madrisa. Perfektní síť technicky dokonalých lanovek a švýcarsky přesných vlaků obsluhuje rozlehlý areál, je zde bohatá nabídka pro jízdu ve volném terénu (63 km značených sjezdů volným terénem) a 4 špičkové snowparky jako lákadla, které vábí do konzervativního střediska i snowboardisty a „freestyle“ lyžaře - snowboardový ráj na Jakobshornu nabízející široký výběr „kickers“, „jumps“, „rails“ a také „monsterpipe“ Bolen, jež opravdu nezklame ani ty nejodvážnější sportovce.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Davosu a Klosters: 5 kabinových lanovek, 2 kabinkové lanovky, 8 sedačkových lanovek, 14 lyžařských vleků. Celkový počet lanovek a vleků v Davosu či Klosters je 30 o celkové délce 33.8 km s přepravní kapacitou 33.647 osob za hodinu.

 

Ubytování: Hotel Strela ***se nachází na klidném a slunném místě ve městě Davos-Platz, pouhých 600 metrů od lanovky Jakobshorn. Nabízí panoramatický výhled na vrchol Jakobshorn. Většina pokojů má balkon. V zimě 2019 otevřel hotel Strela také nové wellness centrum, kde si můžete odpočinout po dni stráveném sportem. Restaurace Giodavin, otevřená v zimní sezóně, podává vynikající švýcarskou a mezinárodní kuchyni, bar je příjemným místem pro zakončení vašeho dne. Ve sdíleném lounge můžete sledovat TV nebo si zahrát na herní konzoli PlayStation. K dispozici je také zasedací místnost. Hotel Strela leží jen pár minut pěšky od centra Davosu s celou řadou obchodů, barů a restaurací. U hotelu je zastávka skibusu. Podle nestranných hodnocení napsaných hosty patří tato oblast mezi oblíbené části destinace Davos. Hostům, kteří se zde ubytovali, se velmi líbila lokalita – dali jí hodnocení 8,7 na bookingu.

Program:

1. den:

 

odjezd večer z ČR, odjezdová místa: Praha, České Budějovice, Tábor, Rakousko

- noční přejezd do Švýcarska

2. den:

příjezd do Švýcarska, seznámení se zimním střediskem, možnost návštěvy zimního

stadionu HC Davos, kde se hraje vždy na konci roku Spenglerův pohár, nejstarší

klubový turnaj světa. Zajímavé je také muzeum lyžování. Pro zájemce, kteří si

dokoupí pátý skipas celodenní lyžování. Ubytování. Večeře.

3.-5.den:

celodenní lyžování 9:00 – 16:00 hod. Večer možnost návštěvy plaveckého

bazénu ve městě (otevřeno 10:00-22:00 hod, vstupné cca 8 CHF/os.)

6. den:

po snídani ukončení pobytu, celodenní lyžování, po 16:00 odjezd do ČR s nočním

přejezdem.

7. den:

ráno/dopoledne příjezd do ČR

 

 

Cena 11.990,- Kč zahrnuje: 4x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (s možností 1 přistýlky), 4 x snídaně, 4x skipas (9:00-16:00), platí na všechny sjezdovky v Davosu i Klosters s výjimkou lanovky na Schatzalp, na všechny skibusy a vlaky Davos – Klosters, autobusová doprava a služby průvodce.

 

Příplatky:

  • jednolůžkový pokoj: 2.900,-Kč

  • večeře 2.500,- Kč

  • odjezdy z Moravy: Otrokovice, Zlín, Kroměříž, Brno (při minimálně 10 osobách): 500,-Kč

  • příplatek na 5 denní skipas 600,-Kč/os. (pro první den pobytu v Davosu)

  • turistická taxa pro osoby nad 12 let: 5,90 CH/den, tj. 29,5 CHF (platba na hotovosti nebo platební kartou v hotelu)

 

Slevy: na přistýlce jako 3. osoba se dvěma dospělými osobami

-dítě 3-5 let 8.000,-Kč

-dítě 6-12 let 2.500,-Kč

-junior 13-17 let 1.300,-Kč

 

 

Fotografie najdete ve Fotoalbu v rubrice Davos 2021. 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Davos 2021