Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vícedenní poznávací zájezdy 2019

 

 

26.4.-28.4. Otevřené sklepy v Podluží
Zájezd pro milovníky vína. Ti mohou ochutnat celkem 350 vzorků vína od 38 vinařů
v kraji, kde je folklorní tradice stále živá. Ubytování v penzionu U Michlů. V ceně je již celý festivalový balíček včetně vstupenky na festival (s 200 Kč kupóny na odběr vína u libovolného festivalového vinaře), snídaní, ve Starém dvoře i páteční večeře. U obou penzionů jsou k dispozici dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje, ale místa rychle ubývají. Využijte možnosti užít si 25. festival bez sobotní ranní fronty a s téměř neomezenou možností nákupu vína přímo v malovaných sklepech. Sklepy mají otevřeno v sobotu od 10 do 21 hodin, v neděli do 15 hodin. A k tomu bohatý kulturní program s cimbálovou muzikou a festivalovou dopravou po oba dva dny.
Cena 3490 Kč (penzion U Michlů), 3790 Kč (penzion Starý dvůr) - bohužel již obsazeno
* doprava zájezdovým mikrobusem, průvodce, festivalový balíček ubytování se vstupenkou
 
4.5.-8.5. Normandie a Paříž s denními přejezdy
První den se cestou do Normandie zastavímě ve Verdunu na válečném hřbitově  z 1. světové války.
Druhý den navštívíme Utah Beach se slavným muzeem vylodění, St. Mere Eglise se skvělým interaktivním muzeem výsadkářů a Pointe d Hoc s památníkem rangerů.
Další den navštívíme nové Overlord museum, podíváme se na Omaha Beach a na americký vojenský hřbitov v Coleville sur Mer.
Poslední den v Normandii si prohlédneme museum u slavného mostu Pegasus Bridge. Zde budete moci při načtení QR kódu přes mobil dostat i český komentář  k expozici (osobně vyzkoušeno v září 2018). Dále navštívíme dělostřelecké baterie v Merville.
Odpoledne se kromě Arromanches zastavíme i na stanovišti německého dělostřelectva
v Longues.
Poslední den zájezdu budeme věnovat dennímu přejezdu s krátkou zastávkou v Paříži u Eiffelovy věže, předpokládaný příjezd v pozdních večerních hodinách.
Cena: 7000 Kč
* 4 x ubytování v mobilhomech v **** kempu (2 x dvoulůžková ložnice, kuchyňka s možností vaření, sprcha, WC), součástí kempu je i krytý bazén – vstup zdarma, doprava zájezdovým mikrobusem, průvodce

5.7.-7.7. Malebné  Alsasko
Typické hrázděné barevné domy, nádherná krajina a jedinečná vinařská stezka Route du vin, to je Alsasko. Německá preciznost  se zde potkává s francouzským šarmem.
Navštívíte kouzelný Colmar, metropoli jižního Alsaska, rodiště autora Sochy svobody Augusta Bartholdiho. Zmenšenina sochy nás přivítá při vjezdu do města.
Druhý den se budeme věnovat samotné Route du vin. Prohlédneme si její nejzajímavější část, celá má 170 km, od Thannské brány po Marlenheimskou bránu. A jak zjistíte, je to 170 km radosti. Zde se daří především bílým odrůdám, ryzlinku a tramínu. Alsasko je jediným francouzským regionem, kde se pokračuje v tradici odrůdových vín. Ta jsou povinně plněna v regionu původu a nesou jména jedné ze sedmi odrůd.
A poslední den na závěr navštívíme hlavní město severního Alsaska Strasbourg.
Vzhledem k příznivé poloze oblasti nás čekají jen denní přejezdy.
Cena 4990 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, 2 x ubytování, průvodce
 
27.7.-28.7. Orlí hnízdo
První den navštívíme jezero Königsee. Po něm přejedeme lodí ke kostelíku svatého Bartoloměje.
Následně se po návratu svezeme lanovkou na horu Untersberg, kde můžete na vrcholu absolvovat kratší procházku. Posledním cílem prvního dne budou lázně Bad Reichenhall.
Přejedeme do hotelu, kde povečeříme.
Druhý den po snídani navštívíme proslulé Orlí hnízdo na vrcholu hory Kehlstein, kam nás dovezou z Obersalzbergu speciálně upravené autobusy a útrobami hory výtah. I zde se budete moci při pěkném počasí kochat panoramatickými výhledy na horu Watzmann, jezero Königsee a celou oblast Berchtesgadenských Alp. Odpoledne si potom ještě projdeme soutěsku Almbachklamm.
Cena 3790 Kč
* doprava zájezdovým mikrobusem, 1 x ubytování v hotelu s polopenzí, průvodce
 
10.8.-11.8. Labutí zámky a Tyrolsko
Náš program začneme v klášteře v Ettalu, poté navštívíme zámek v Linderhofu a přejedeme do Rakouska – spolkové země Tyrolsko.
Kolem jezera Plansee dojedeme do Reutte. Zde absolvujeme procházku po nejdelším visutém mostě na světě (406 m) – Highline 179 a dojedeme do Imstu.
Druhý den si projdeme soutěsku Rosengartenschlucht (1,5 km, 200 m klesání) – půjdeme z Hoch – Imst, a přes průsmyk Hahntennjoch (1894 m) bychom dojeli se vrátili do Německa. Zde odpoledne navštívíme pohádkový zámek Neuschwanstein,  případně ještě v podvečer na závěr rokokový kostel Wieskirche.
Cena 3990 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, 1 x ubytování se snídaní v hotelu, vstupné do navštívených objektů
 
17.8.-18.8. Rýnské vodopády a květinový ostrov Mainau
Nejkrásnější vodopády ve střední Evropě (Rýnské), nejmalebnější městečko na Rýně (Stein),
skvělá čokoláda ve Flawil i sýr v Appenzell – to bude program prvního dne.
Druhý den navštívíme květinový ostrov Mainau, Kostnici s památníky na mistra Jana Husa (Husův kámen, Husův dům) i romantické centrum německého přístavního města Lindau.  Přes Bodamské jezero přejedeme stylově lodním přívozem.
Cena: 3490 Kč
*doprava zájezdovým busem nebo mikrobusem, 1 x ubytování se snídaní, přívoz přes Bodamské jezero, průvodce

24.8.-25.8. Kroměříž a Baťův kanál
První den dopoledne dojedeme do Kroměříže, prohlídka zámku.
Je tam také úžasná obrazárna se sbírkou významných mistrů (největší z nich je Tizian se svým obrazem Apollón trestá Marsya). Nádherná, ale obrovská Podzámecká zahrada (má 64 ha, ale jezdí po ní i vláček - Garden tour, od Salla terreny) a Květná zahrada s rotundou (v níž je Foucaultovo kyvadlo).
No a ještě jsou v Kroměříži také Arcibiskupské vinné sklepy. Tam možnost ochutnávky s prohlídkou od 14 hodin.
Druhý den po snídani dojedeme na Baťův kanál.
Zde si půjčíme motorovou loď pro 12 lidí, řídit si jí budeme sami. Jsou na ní lavičky, stříška proti sluníčku. Prostě větší romantika.
Za celodenní plavbu od 10 do 18 hodin dojedeme z Veselí nad Moravou na Výklopník u Sudoměřic a zpět. Cestou projedeme několik plavebních komor.
Nebo v případně zájmu budeme absolvovat kratší trasu do Petrova u Strážnice (zde je možná degustace vína ve známých Plžích) a zpět. Zdejší soubor vinných sklepů Plže z 18. a 19. století je   u nás nejlépe zachovaný, a je od roku 1983 památkovou rezervací lidové architektury.
Cena 2990 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, 1 x ubytování se snídaní v hotelu, vstupné do navštívených objektů, plavba lodí
 
14.9.-15.9. Českomoravské pomezí a Moravský kras
První den ráno odjezd, zastávka na kávu za Prahou a po 260 km první prohlídka ve Žďáru nad Sázavou, proslulý poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře (památka UNESCO).
Po obědě přejezd do oblasti Moravského krasu, zde návštěva Punkevní jeskyně s projížďkou na lodičkách (musí se objednávat hodně dopředu !!!), poté výjezd lanovkou a pohled shora do Macochy (z Punkevních jeskyní uvidíme její dno). Buď sjezd lanovkou nebo lehká turistika dolů. Po večeři nocleh.
Druhý den po snídani Svitavy, Polička (město obehnané hradbami, částečně přístupnými),
po obědě renesanční zámek v Litomyšli a cesta domů.
Cena 2790 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, 1 x ubytování se snídaní v hotelu, vstupné do navštívených objektů
 
19.9.-22.9. Maďarsko, Kehidakustány, Kehida Termál hotel ****
Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází ve společné budově s léčebnými a zážitkovými lázněmi Kehida. Hosté hotelu mohou využívat všech zón těchto lázní. 
Ty tvoří tyto bazény: vnitřní zážitkový bazén, Whirlpool o teplotě 28 až 30 °C, venkovní zážitkový bazén, vnitřní kruhový bazén s léčivou vodou s teplotou 34 až 36 °C, vnitřní termální cvičební bazén o teplotě 34 až 36 °C, venkovní plavecký bazén o teplotě 21 až 26 °C, hluboký venkovní bazén s vlnobitím, hluboký ochlazovací bazén, divoká řeka, brouzdaliště, venkovní plavecký bazén o teplotě 28 až 32 °C, venkovní sedací termální bazén o teplotě 34 až 36 °C, velký venkovní sedací bazén, krytý termální sedací bazén, venkovní a vnitřní tobogán a dětské brouzdaliště se skluzavkou. 
Kromě bazénů je k dispozici svět sauny (termální jacuzzi, finská sauna, parní kabina, aroma kabina, Kneippova lázeň, infra sauna), fitness, stolní tenis, aqua fitness, ruské kuželky, venkovní šachy a půjčovna kol zdarma. 
Hotel nabízí pokoje standard nebo superior (po rekonstrukci), jedno a dvoulůžkové, s možností jedné nebo dvou přistýlek (ty tvoří rozkládací gauč a jsou vhodné jen pro děti do 12 let). Dále rodinné pokoje s dvoulůžkovou ložnicí a dětským pokojem s možností jedné dětské přistýlky a jedné dětské postýlky. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, klimatizací, fénem, WC, županem, osuškou do lázní, trezorem, minibarem, televizí a Wi-Fi.
Hotelová restaurace nabízí snídaně i večeře formou bohatého bufetu. Můžete si pochutnat na regionálních specialitách a jídlech tradiční maďarské i mezinárodní kuchyně. K tomu si můžete dát vybraná maďarská vína z různých oblastí. 
Je zde také příjemná zahrádka, kavárna, cukrárna, a v lázeňské části snack bar. Diskrétní živá hudba hraje pětkrát týdně. 
Dále v hotelu najdete recepci, kadeřnictví, dětský koutek, pedikúru, kosmetiku, manikúru. Zdarma je k dispozici parkování, půjčovna kol a internetové připojení. 
Minimální délka pobytu je 3 noci. 
Je možné také ubytování v apartmánech v „zážitkové vesnici“, cca 300 m od lázní. Apartmány jsou patrové, v přízemí je obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem a možností vaření, v patře pak dva dvoulůžkové pokoje a koupelna.
Cena: 6790 Kč v pokojích s polopenzí, jednolůžkový pokoj příplatek 1215 Kč
v apartmánech při 9 osobách 3670 Kč (jen ubytování), 4640 Kč (se snídaní), 6510 Kč (s polopenzí)
* doprava zájezdovým mikrobusem, 3 x ubytování s polopenzí, u apartmánů ubytování se zvolenou stravou, vstupné do termálního areálu, průvodce
 
27.9.-29.9. Mosela
První den dojezd do Trieru, procházka historickým centrem. Poté přejezd do nejstarší německé vinařské obce Neumagen – Dhron. Ochutnávka vína a nocleh v penzionu.
2. den: Po snídani nejprve navštívíme hrad nad městečkem a potom navštívíme malebnou obec s hrázděnými domy Bernkastel - Kues, kde si v cukrárně dáme Kusánovy koule (to je zákusek).
Přes kouzelné městečko Cochem, kterému vévodí hrad na kopci, dojedeme na místo ubytování.
Zde opět absolvujeme komentovanou ochutnávku vína (řízenou degustaci).
Poslední den po snídani si uděláme procházku k nejzachovalejšímu německému hradu Eltz.
Na závěr z Koblence nás čeká projížďka lodí po Rýně do St. Goaru romantickou krajinou, plnou hradů.
Cena 5990 Kč
* doprava zájezdovým mikrobusem, 2 x ubytování se snídaní, 2 x řízená degustace vína, plavba lodí po Rýně

Vídeň s operou
Náš dvoudenní zájezd do rakouské metropole bude mít nejen tradiční program s návštěvou pamětihodností, ale především s návštěvou představení v jednom z nejvýznamnějších světových operních domů – Wiener Staatsoper.
Dopřejte si opravdu jedinečný kulturní zážitek! V minulosti jsem jako průvodce se skupinou navštívil představení opery Lazebník sevillský.
Nocleh přímo ve Vídni v *** hotelu. Přijímáme předběžné objednávky na říjen, termín bude stanoven poté, co bude znám program na tento měsíc.
Cena: 2990 Kč + vstupenka (9. řada v přízemí na Lazebníka sevillského stála 169 EUR)