Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlety za kulturou


 

*********************************************************************************************

 

*********************************************************

Cestovní kancelář Přeštice-tour, tel. 377 982 637 nebo 603 147 234

 

Vás srdečně zve

 

v neděli 25.11.2018  od 14 hodin

 

na muzikál, jehož předlohou byl kultovní film

 

 

 

 

TŘI OŘÍŠKY

PRO POPELKU
 

 

 

Kongresové centrum Praha (bývalý Palác kultury)

 

Originální rodinná show Tři oříšky pro Popelku vás přenese přímo do notoricky známého pohádkového příběhu nejen prostřednictvím hereckých výkonů známých osobností v čele s Pavlem Trávníčkem, ale také díky jedinečné výpravě            s množstvím kostýmů, kouzel a jevištích efektů.
Do děje diváky vtahuje i nová koncepce jevištní dekorace v podobě rozměrných projekčních panelů, takže iluze je prakticky reálná jako ve filmu. Toto jedinečné spojení  s živými prvky včetně opravdových koní na scéně přináší zcela nový     a neopakovatelný zážitek umocněný známou hudbou z pera Karla Svobody. Velké obrazovky zaručují, že   i ten nejmenší divák uvidí v sále Kongresového centra   ten nejmenší oříšek na scéně.
V režii Filipa Renče uvidíte známé herecké osobnosti. Přesvědčíte se, že česká klasika  je stále lepší než mišmaš pseudo pohádkových vyšumělých koktejlů      z dovozu.

Popelka – Nikola Ďuricová / Kateřina Klausová / Sabina Rojková
Princ – David Gránský / Karel Heřmánek jr. / Štěpán Komárek / Milan Peroutka
Král – Pavel Trávníček / Oldřich Kříž / Jan Rosák
Královna – Mahulena Bočanová / Dana Morávková / Dagmar Zázvůrková
Macecha – Jitka Sedláčková / Jana Švandová / Veronika Žilková
Sestra Dora – Kamila Nývltová / Kateřina Sedláková / Anna Slováčková
Vincek – Karel Heřmánek st. / Václav Vydra / Vlastimil Zavřel
Preceptor – Milan Šteindler / Josef Vrána
Vítek – Lukáš Adam / Martin Kraus / Lukáš Kofroň
Kamil – Jan Komínek / Vít Levinský / Jindřich Žampa

 

 

Vstupenky do 6. až 11. řady v přízemí , cena včetně dopravy 1250 Kč

 

Odjezdy autobusu: Přeštice,Spolkový dům 11,00

Plzeň, Hamburk 11,30 hodin

 

Závazné rezervace do konce srpna, děkuji.

6.8.2018 v 15,30 hodin je k dispozici 0 míst !

Kompletně vyrezervováno, děkuji Vám za Váš zájem !

**********************************************************************************************

Cestovní kancelář Přeštice-tour,

                                        tel. 377 982 637, 603 147 234

Vás srdečně zve ve čtvrtek 27.12.2018 od 19 hodin

na skvělou hru v pražském Vinohradském divadle

Colin Higgins     

Harold a Maude

Citem a humorem nabitý příběh podivuhodného láskyplného vztahu osmnáctiletého mladíka Harolda a osmdesátileté zchudlé šlechtičny Maude.
Higginsova hra je právem označovaná jako „hymnus na život“. Těžko si představit dvě protichůdnější postavy: Harold, teenager z vyšších středních vrstev, nesnáší formálně dokonalý životní styl, ke kterému ho vede jeho dominantní matka. Bouří se a upozorňuje na sebe sérií demonstrativních sebevražd a odporem proti konvencím, dávaným najevo všemi prostředky. Strádá nedostatkem mateřského citu, a ten nenahradí ani námluvy      se slečnami na inzerát, jimiž se matka snaží Harolda připoutat k životu. Nic v životě  pro něj nemá smysl.
Rozkošně podivínská dáma Maude se po bohatě a zdá se také dobrodružně prožitém životě řídí heslem: „Dnes jste tady a zítra tu nebudete.“ Každou chvilku života žije naplno a jako poprvé, s nezlomnou vitalitou a přesvědčením, že lidskou povinností         je obnovovat ve světě dobro. Zachránit stromek usychající na ulici nebo propustit na svobodu tuleně ze zoologické zahrady. Vymyslet nástroj, který dokáže zahrát voňavé symfonie pro lidský čich. Jako by se životní filosofie „new age“ dokonale soustředila      v postavě Maude. Každá maličkost má pro ni smysl.
Harold a Maude se náhodně potkají na pohřbu a prožijí spolu několik úchvatných            a naplněných dnů. Jejich příběh baví a povzbuzuje čtenáře, filmové a divadelní diváky již od 70. let
20. století. Tehdy ho předložil scenárista C. Higgins jako svůj diplomový scénář dvacetiminutového filmu na závěr filmových studií. Ze scénáře postupně vyrostl slavný film, román a divadelní hra, která se stále vrací na světová jeviště. Důvodem pro to je nejen její výrazně pozitivní životní poselství a specifický černý humor, ale také vzácná herecká příležitost pro zralou herečku velkého uměleckého a lidského formátu.

Hrají: Hana Maciuchová, Marek Adamczyk, Simona Postlerová, Aleš Procházka, Václav Svoboda, Jiří Maryško, Dominick Benedikt, Šárka Vaculíková, Sabina Rojková

Vstupenky do 1. až  6. řady v přízemí 790 Kč         

Cena vstupenek je včetně dopravy zájezdovým busem

Odjezdy: Přeštice 16,00 hodin        Dobřany 16,10 hodin           Plzeň 16,30 hodin

Skvělý vánoční dárek ! Závazné rezervace jen do 9.11..

Vyrezervováno, děkuji Vám za Váš zájem !

Cestovní kancelář Přeštice-tour, tel. 377 982 637,                                                                             603 147 234

Vás srdečně zve v pondělí 31.12.2018 od 15 hodin

na silvestrovské představení v pražském Národním divadle

(předpokládaný návrat do 20,00 hodin, abyste “stihli”   i vlastní oslavu)

Martin Vačkář, Ondřej Havelka

V rytmu swingu

buší srdce mé

 

V roce 1980 vyšly v kanadském exilovém nakladatelství manželů Škvoreckých paměti Jiřího Traxlera Já nic, já muzikant, v roce 2008 pak nová kniha               s názvem Já nic, já muzi-kant... na penzi. Nejsou jen svědectvím o mimořádné osobnosti pamětníka a „nejlepší memoárovou literaturou“, jak o knize psal Škvorecký. Je to také svědectví o střetnutí svobodného ducha jazzu-swingu se dvěma totalitními režimy, svědectví o nerovném souboji lidské svobodomyslnosti vyjádřené hudbou s tendencí spoutat člověka                       a ovládnout jeho mysl i činy. Režisér, herec, zpěvák a dirigent Ondřej Havelka se ve své adaptaci soustředí na dobu zlomu, dobu mezi nacismem                 a komunismem. Protože se sám věnuje hudební rekonstrukci swingu, jde        o revue, která téma pojímá nejen slovem, ale i hudbou a zpěvem. Jedná se       o výjimečný projekt zobrazující pohnuté dějiny státu s názvem Československo z originálního úhlu pohledu originálním způsobem.

 

Hrají: Igor Ozorovič, Jan Bidlas, Pavla Beretová, Karel Dobrý, Martin Zbrožek, Rozálie Havelková, Filip Kaňkovský, Magdaléna Borová, David Matásek, Martina Preissová, Filip Rajmont, orchestr Melody Makers

 

Vstupenky do 1. až 3. řady v přízemí

Cena včetně dopravy 1050 Kč

 

Závazné rezervace jen do 31.8.2018, omezený počet mist. K 13.8. jsou všechna místa vyrezervována, děkuji vám za zájem.