Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednodenní výlety 2020

*znamená cena obsahuje
21.3. Lysá nad Labem - výstava Jarní zemědelec a festival dechovky

Na výstavišti v Lysé proběhne už 52. ročník výstavy Jarní zemědělec, největší zahrádkářské, zahradnické a zemědělské události, na níž se představí 200 tuzemských a zahraničních vystavovatelů. Jako každoročně představí vystavovatelé široký sortiment jarních květin, osiv, stromků, keřů, postřiků a zahradnických pomůcek, doplněných o zemědělskou a zahradní techniku. Návštěvníci se mohou těšit na zahradnické trhy, kde budou mít možnost nakoupit jak rostlinný materiál, tak potřeby a pomůcky pro zahradu. V prodeji budou okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, sadba, balkonové rostliny, jahodníky či trvalky, skleníky, pařníky, zaahradní nábytek, pergoly a velký výběr zahradní techniky od několika prodejců.                            V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže "Potravinářský výrobek Středočeského kraje". V hale "B" u stánku Středočeského kraje budou moci návštěvníci tyto výrobky jak ochutnat, tak i zakoupit.                        Součástí výstavy bude také 2. ročník festivalu dechovky, během něhož se představí několik zvučných dechových orchestrů. 

Cena: 590 Kč včetně vstupenky                                                                                          * doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce, vstupné na výstavu

 
4.4. Drážďany – mezinárodní výstava orchidejí 
Nejprve Vás převezeme k výstavišti, kde se koná mezinárodní výstava orchidejí “Orchideen Welt”, podívaná pro všechny jejich milovníky. Pěstitelé ze čtyř kontinentů vám ukážou přes 20000 rostlin a 100000 květů na ploše 5000 m čtverečních. Zájemci si je budou moci zakoupit nebo pouze obdivovat. V tomto termínu zde také probíhá největší a nejoblíbenější veletrh pro veřejnost - prodejní výstava zaměřená na nadcházející období jara a Velikonoc Dresdner Ostern.
V odpoledních hodinách vás autobus převeze do historického centra Drážďan. Známé památky jako Frauenkirche, Zwinger, Semperovu operu a další si budete moci prohlédnout individuálně nebo v případě zájmu s průvodcem.
Nebo se budete věnovat raději nákupům ? Můžete navštívit nejkrásnější mlékárnu na světě    s největším výběrem sýrů v Sasku, i irský řetězec diskontní módy Primark.
Cena: 890 Kč zahrnuje i vstupné na výstavu Dresdner Ostern
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce, vstupné na výstavu
 
 
11.4. Velikonoční studny ve Franckém Švýcarsku
Při této akci opět zavítáme do Franckého Švýcarska, oblasti mezi Norimberkem, Bambergem a Bayreuthem. Zde absolvujeme okružní jízdu po krásně vyzdobených obecních studnách       a kašnách. Jednotlivé obce se předhánějí, která bude mít svoji studnu nejkrásnější.
Nazdobeno bývá několik set studní: od jednoduchých dekorací po více než 11 tisíc kraslic     na kašně v Bieberbachu, která je zapsána i v Guinessově knize rekordů, a kde naše putování tradičně zakončíme. Nezapomeneme ani na návštěvu obce Aufsess, kde v restauraci, patřící  k místnímu pivovaru, budete moci zakoupit tekutý dárek pro pány. Svátky jara jsou zde opravdu nádherné a každoročně lákají více návštěvníků. 
Cena: 899 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce
 
30.5. ZOO Lipsko
Ačkoliv této zoologické zahradě je už 140 let, říká se jí ZOO budoucnosti. Se svými 26 hektary včetně 2 hektarů vodních ploch tvoří šest zážitkových světů. Podle generálního plánu rozvoje  je vytvořena tato koncepce, která se realizuje od roku 2000 a bude dokončena v roce 2022. Základní cíl je vytvořit pro zvířata prostředí maximálně kopírující přírodní podmínky bez pletiva a mříží. Nezbytné zábrany tvoří živé ploty, příkopy, sklo, téměř neviditelné elektrické ohradníky a vodní plochy. Nejprve byl vybudován v roce 2001 Pongoland pro lidoopy. Nejnákladnějším  a největším je Gondwanaland – obrovský tropický skleník, největší v Evropě, z roku 2011. Zde je návštěvníkům představeno 500 druhů rostlin a 140 druhů živočichů z tropů Jižní Ameriky. Další zážitkové světy jsou zeměpisně rozděleny – Asie, Afrika, Jižní Amerika. A poslední svět je Zahrada zakladatelů. Zde jsko pavilony slouží historické zrekonstruované budovy. Tady uvidíme koaly medvídkovité, velké kruhové akvárium pro žraloky, dále aligátory a tučnáky brýlaté. Už jste někdy viděli luskouna krátkoocasého ? Toho zde chovají v jediné evropské ZOO. V současnosti lipská ZOO chová okolo 9400 zvířat v 850 druzích a patří tak mezi nejpestřejší a nejbohatší zahrady v Evropě. Každoročně ji navštíví jeden a půl milionu návštěvníků.
Cena 1590 Kč, dítě od 6 do 16 let 1390 Kč, dítě do 6 let 990 Kč, rodina (2 dospělí a 2 děti od 6 do 16 let) 5290 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce, vstupné do ZOO
 
29.8. ZOO a delfinárium Norimberk
Náš nejtradičnější výlet jezdíme už více než 25 let !
Norimberská ZOO je velmi rozsáhlá. Má nejen pěkné prostředí, v němž se nachází,
ale také jediné delfinárium v jižním Německu. Na rozloze 63 hektarů ji obývá více než 2000 zvířat, zastupujících více než 300 druhů ze všech koutů planety.
Užijte si s vašimi dětmi výlet do jedné z nejhezčích německých ZOO.
Cena: 790 Kč
* doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce
 

17.10. Dobrovice - cukrovar 

Ve středočeských Dobrovicích nejprve navštívíme jejich muzea. Zde se seznámíme s historií cukrovarnictví, lihovarnictví a řepařství. Shlédneme také 20 minutový film Výroba cukru a lihu v Dobrovici.

Ochutnáme rovněž jejich specialitu, kterou upečou přímo pro nás - řepánky (prosím o objednání předem). 

V přilehlé firemní prodejně si také můžete zakoupit jejich výrobky a sběratelská obrázková balení cukrů do kávy a čaje.

Vrcholem našeho výletu bude cca 1,5 hodinová exkurze do zdejšího cukrovaru během řepné kampaně s průvodcem.

Abychom průvodce dobře slyšeli, dostaneme bezdrátová sluchátka, která po exkurzi odevzdáme.

Cena: 900 Kč včetně vstupu do muzea a pivovaru, 820 Kč děti, studenti a důchodci        * doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem, průvodce, vstupné na výstavu